Nazolabialinės raukšlės – kas tai ir kaip jas gydyti?

Nazolabialinės raukšlės yra raukšlės, kurios eina palei nasolabialinį trikampį tarp nosies ir lūpų. Jos ypač išryškėja šypsenos metu. Šios raukšlės priklauso mimikos raukšlių grupei, kurias formuoja keturi pagrindiniai raumenys – nosies sparnelio ir viršutinės lūpos keliamasis, viršutinės lūpos keliamasis bei mažasis ir didysis skruostiniai raumenys.

Kodėl jos atsiranda?

Nazolabialinės raukšlės pradeda ryškėti  dėl  mažėjančio žmogaus veido elastingumo, o vyresnio amžiaus žmonėms dar ir  dėl dėl pakitusios skruostikaulių padėties. Vieniems jos ryškėja anksčiau, kitiems – vėliau. Tai nepriklauso nuo amžiaus grupės.  Kai kurie linkę manyti, kad tokio tipo  raukšlės atsiranda dėl neteisingos veido padėtis miego metu. Tačiau tai netiesa.  Jei esame įpratę  labai ryškiai reikšti savo emocijas, tuomet tai paskatina jų atsiradimą. Su metais ši raukšlė gilėja ir tarsi pristabdo veido slinkimą žemyn, suformuodama užgulusius skruostukus. Be to, šios raukšlės atsiranda anksti dėl netinkamo gyvenimo būdo ir blogų įpročių. Rūkymas ir per didelis alkoholio kiekio vartojimas nedelsiant atsispindi ant odos ir sustiprina paveldimą nazolabialinių raukšlių ryškėjimą.

Šypsotis mes nenustosime, o ir nereikia, tačiau ką daryti?

Tinkamai parinktos  hialurono rūgšties užpildų injekcijos padeda išlyginti apatiniame veido trečdalyje atsirandančias raukšles. Labai svarbu, kad preparatas būtų patikimas, sertifikuotas. Saugesni yra užpildai, kurie su laiku rezorbuojasi, tai yra, organizme biologiškai suyra ir yra suskaidomi. Jie  , gerai toleruojami organizmo, retai sukelia pašalines reakcijas.

Po injekcijos rezultatas pastebimas iškart. Veida atrodo pailsėjęs, atjaunėjęs, o efektas išlieka 6-12 mėnesių.

Kai kuriais atvejais gyd.dermatologas gali pasiūlyti ir frakcinio veido odos atjauninimo procedūras.  Plačiau apie procedūrą skaitykite čia: https://www.sgklinika.lt/lt/paslaugos/estetine-medicina-ir-kosmetologija/lazerine-dermatologija/126

Dėmesio!

SG Klinikos dermatologai atkreipia dėmesį, kad būtina pasirinkti kvalifikuotą specialistą, nes nazolabialinės raukšlės susidaro toje veido srityje, kurioje yra tankus kraujagyslių tinkas, kuriomis kraujas keliauja  į smegenis. Netinkamai atlikta procedūra, gali turėti rimtų pasekmių!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *