Botulino injekcijos

Botulino toksino injekcijos tai vienas greičiausiai veikiančių ir labiausiai rekomenduojamų būdų mimikos raukšlėms šalinti. Injekcijos pagalba veido raumenys yra atpalaiduojami ir susiformavusios raukšlės pastebimai sumažėja arba išnyksta visiškai.

Norint sumažinti raukšles, nedidelės toksino dozės suleidžiamos į reikiamus raumenis. Taip blokuojamas impulsų, verčiančių raumenis susitraukti, perdavimas ir raumuo yra paralyžiuojamas arba susilpnėja jo susitraukimas.

 „Tačiau vien botulino injekcijos nėra panacėja – jos atliekamos tik viršutinėje veido dalyje (aplink akis, kaktoje),kur puikiai įveikia mimikos raukšles, o aplink lūpas susidariusios raukšlės atsiranda dėl kitų priežasčių ir lyginamos tik užpildais”, – teigia gydytojas Olga Griščenko.

Botulino toksino injekcijos indikacijos

  • Kaktos mimikos raukšlės
  • Raukšlės aplink akis
  • Raukšlės aplink burną ir nosies nugarėlės raukšlės
  • Padidėjęs prakaitavimas
  • gydymo poveikis prasideda per 24-48 val. ir tęsiasi nuo 6 iki 12 mėn.

Po procedūros rekomenduojama

  • 12 val. nemasažuoti injekcijų vietų
  • Nevartoti alkoholinių gėrimų
  • Pirmas paras po injekcijų nesportuoti, nesideginti saulėje
  • 7-10 dienų po injekcijų vengti karštų vonių, saunų
  • Botulino toksino injekcijas klinikoje atlieka gydytojai dermatologai.

Kaip injekcijos gali padėti sumažinti prakaitavimą?

Botulino toksinas visų pirma yra labai geras vaistas, kuris daug metų naudojamas medicinoje gydyti vaikų spastiniam paralyžiui. Beje, botulino toksino injekcija ne tik lygina raukšles, bet ir gydo migreną – tai irgi moksliškai įrodyta. Vis populiaresnis darosi ir prakaitavimo gydymas botulino toksino injekcijomis. Botulino toksino injekcijos gali būti atliekamos pažastų, delnų ir padų srityse. Procedūra užtrunka keletą minučių ir žmogus ilgam atsikrato jį varginančios problemos.

Botulino toksino preparatas yra viena pagrindinių priemonių kovojant su hiperhidroze. Ji pasireiškia didesniu prakaitavimu, nei reikalingas normaliai kūno termoreguliacijai užtikrinti. Nereta ši liga prasideda  paauglystėje, tačiau dažnai paūmėja ir vėlesniame amžiuje. Hiperhidrozė gali pasireikšti įvairiose kūno vietose, tačiau dažniausiai – pažastyse, delnuose bei paduose. 

Moksliniais tyrimais įrodyta, kad botulino toksinas yra efektyviausias hiperhidrozės gydymo metodas. Gydymo metu atliekamos daugkartinės botulino toksino injekcijos reikiamoje zonoje kas 1-2 cm. Efektas dažniausiai pastebimas praėjus 2-3 dienoms po injekcijų. Minėtas efektas stiprėja ir maksimaliai pradeda veikti 10-14 dienų po vaisto suleidimo. Procedūra kartojama ne anksčiau nei po 6-8 mėnesių kuomet prakaito liauka vėl pradeda funkcionuoti.

Botulino toksinas gali būti leidžiamas ne tik į pažastis, neretai pacientai skundžiasi padidintu prakaitavimu delnų ir padų srityse. Tokiais atvejais, botulino toksino preparatą galima leisti ir į šias problemines zonas.

Procedūra padės atsikratyti nepageidaujamo prakaitavimo norimose srityse 6-8 mėnesiams. Nepaisant efektyvių rezultatų procedūra gali būti šiek tiek skausminga, nes atliekami daugybiniai dūriai į norimą sritį. Dūrių vietos kelias diena gali būti sudirgusios, paraudusios ir gali matytis nedidelės kraujosruvos.