Padidėjęs prakaitavimas - opi vasaros problema tiek vyrams, tiek moterims

2017-07-03

Image result for sweatPrakaitavimas pasireiškia įvairiose kūno vietose, sukeldamas ne tik nemalonius pojūčius, tačiau ir nemažai psichologinių barjerų. Gydytojai pastebi, kad padidėjusiam prakaitavimui gydyti žmonės vis dažniau renkasi botulino injekcijas, o tarp besikreipiančiųjų – daugiausia moterys.

Sveikatos ir grožio specialistai teigia, kad gausus prakaitavimas vargina tiek moteris, tiek vyrus, tačiau moterys savo išvaizda ir savijauta rūpinasi labiau, todėl joms svarbu, kad priemonės būtų patikimos, neturėtų šalutinio poveikio ir būtų ilgai veikiančios. Tai rodo ir tyrimas  (RAIT 2016 birželis) – su padidėjusiu prakaitavimu susiduriantys žmonės pirmenybę teikia priemonėms be šalutinio poveikio (55 proc.), ir ilgalaikiam veikimui (40 proc.).

Gydant prakaitavimą  botulino toksinas blokuoja chemines medžiagas, atsakingas už prakaitavimą, išsiskyrimą. Prakaito liauka, negaudama nervinio impulso, nebeišskiria prakaito (laikinai nebefunkcionuoja), ir žmogus injekcijos vietoje nustoja prakaituoti. Kiekvienas organizmas yra individualus, todėl ir liaukos atsigavimo procesai yra individualūs. Tokiu metodu prakaitavimą galima sustabdyti tik pusmečiui ar ilgiau.

„Pastaruosius porą metų pastebimas nuolatinis pacientų, besikreipiančių dėl botulino injekcijų prakaitavimui mažinti procedūros, srauto augimas. Nors yra tokių, kurie ją atlieka reguliariai du kartus per metus, vis dėlto didžioji dalis susirūpina šiltuoju metų laiku.

Remiantis Pasaulinės hiperhidrozės draugijos duomenimis, ypač gausus prakaitavimas – hiperhidrozė – gali pasireikšti pėdose, delnuose, pažastyse, kitose kūno vietose, būna simetriškas ir dažnai pasikartojantis. Tačiau padidėjęs prakaitavimas gali būti ir kitų ligų požymis, todėl vertėtų pirmiausiai kreiptis į gydytoją.

Padidėjusio prakaitavimo gydymui registruotis SG klinikose.

Registracija:
Klaipėdoje +370 615 45 644
Palangoje +370 683 61 113