Kodėl verta rinktis veido odos valymą rūgštimi?

2017-09-14

Po vasaros atvėsus orams mūsų veido oda primena, kad už kiekvieną saulės spindulį visgi tenka „susimokėti“. Atsiradusios pigmentinės dėmės, paraudimai, strazdanos – visa tai vaiskių saulės spindulių poveikio veido odai pasekmė, su kuria susiduria didžioji dauguma tiek moterų, tiek vyrų.

Dermatologai tikina, kad ištaisyti saulės padarytą žalą ir odą priversti švytėti tikrai įmanoma, tačiau reikia pasirinkti tinkamas procedūras.  viena tokių – rūgštinis veido odos pilingas, vadinamas odos eksfoliacija.

Šios procedūros metu odos paviršius paveikiamas specialia rūgštimi, kurią priklausomai nuo odos problemos, parenka patyręs estetinės kosmetologijos specialistas arba dermatologas. Taip pašalinamas viršutinis negyvų odos ląstelių sluoksnis, skatinama odos regeneracija gilesniuose odos sluoksniuose.  Tai efektyvi, saugi, ir viena iš populiariausių kosmetinės dermatologijos procedūrų, visame pasaulyje, atliekama veido, kaklo, dekolte, nugaros bei rankų srityse.

Rūgštinio pilingo pagalba naikinamos ne tik po saulės vonių atsiradusios pigmentinės dėmės, bet tuo pačiu mažinamos negilios raukšlelės ir randai, taip pat gydomi spuogai po aknės, operacijų ir traumų. Ši procedūra atliekama veido odos senėjimo profilaktikai, stangrinimui, išsiplėtusių porų normalizavimui.

Dermatologijos specialistai pripažįsta, kad kai kuriuos pacientus vis dar gąsdina, jog procedūros atliekamos rūgštimi.

 Ankščiau nesusidūrusiam su šia procedūra tai asocijuojasi su odos graužimu. Tačiau tai visiškai saugi priemonė pagražinti veido, kaklo, dekoltė odą. Tai yra kosmetinė procedūra, kurios tikslas paskatinti veido odos viršutinio sluoksnio atsinaujinimą, veikiant pažeistą ir aplinkinę odą salicilo, trichloracto, migdolų ar glikolio rūgšties tirpalu. Priklausomai nuo siekiamo rezultato ir odos pažeidimo, gali būti atsluoksniuojamas ir viršutinis ir gilesni odos sluoksniai (tepant kelis rūgšties tirpalo sluoksnius iš eilės ar ilginant jų laikymo ant odos paviršiaus trukmę).

Po rūgštinio pilingo procedūros pastebimai sumažėja odos pigmentacija, įdubę randeliai, smulkios raukšlės, palengvėja paprastųjų spuogų (aknės) ar veido rožinės simptomai.

Procedūra neskausminga, todėl nuskausminimas nereikalingas. Procedūros atlikimo vietoje Jūs galite jausti kaitimą, lengvą dilgsėjimą“, – sako specialistai ir pataria, ką reikėtų daryti ir ko nedaryti atlikus rūgšinį pilingą:

„Pirmą dieną po procedūros svarbu nenaudoti kosmetikos priemonių, paveiktos odos neplauti, netrinti, neliesti rankomis, vengti ir ultravioletiniai spindulių, vėjo ir šalčio. Savaitę geriau nesilankyti pirtyje. Mėnesį vengti tiesioginio ultravioletinių spindulių poveikio bei naudoti gydytojo paskirtą drėkinantį kremą“.

Rekomenduojama atlikti nuo 1 iki 4 rūgštinio pilingo procedūrų kas dešimt dienų. Tačiau tikslų procedūrų kiekį, įvertinus odos būklę ir esamos problemos rimtumą, numatys estetinės kosmetogijos specialistai.

SG KLINIKOJE rūgšiniai veido valymai atliekamis su NIMUE, ZEIN OBAGI, Dr BELTER ir EBERLIN kosmetika.