Alerginiai odos lopo testai jau SG Klinikoje

2017-10-02

Oda – didžiausias ir vienas svarbiausių mūsų organų. Todėl  įvairūs odos negalavimai ypač nemalonūs. Be to, jie sukelia ir psichologinį diskomfortą, jei ligų simptomai pasireiškia matomose ir sunkiau paslepiamose kūno vietose. Gana dažnai oda nukenčia dėl alerginių reakcijų

Alergiją dažniausiai sukelia žiedadulkės, dulkių erkės, maisto produktai, pelėsiniai grybeliai, cheminės medžiagos, metalai, gyvūnai, paukščiai. Šie alergenai sukelia įvairias alergines ligas. Viena jų - alerginis kontaktinis dermatitas.

Alerginis kontaktinis dermatitas - egzogeninės kilmės odos uždegimas, kuris atsiranda dėl kontakto su alergenu. Ši liga gali būti ūminė arba lėtinė. Ūminei ligos fazei būdinga niežtinti, paraudusi, patinusi, šlapiuojanti, su šašais, pūslelėmis oda. Jei oda šerpetoja, yra paraudusi, suskilusi, sausa, galima įtarti užsitęsusį kontaktą su alergenu ir lėtinę ligos eigą.

Šiuo metu nustatyta apie 4500 medžiagų, kurios gali sukelti alerginį kontaktinį dermatitą.

Dažniausiai alergines reakcijas sukelia metalai, ypač nikelis, kurio yra juvelyrikos dirbiniuose, ingridientai, įeinantys į kūno priežiūros priemones, kosmetikoje esantys kvapai, konservantai, odos gaminiai (cheminės medžiagos naudojamos odai išdirbti, dažyti, paruošti), lateksas, plaukų dažai, kai kurie tepami vaistai, ypač naudojami esant lėtinėms, negyjančioms opoms. Vaikams alergiją gali sukelti ir guminiai žaislai, žindukai, balionai, maudymosi kepuraitės, kramtomoji guma, augalai, fotoapsauginiai kremai.

Būtina išsiaiškinti alergijos priežastį

Efektyviausia priemone tebėra išvengti kontakto su alergenais. Tam būtina nustatyti, kas tiksliai dirgina odą. Alergenų lopo testą reikia atlikti, jei dermatito priežastis yra įtariama kontaktinė alergija ir nesiseka gydyti dermatito.

SG Klinikose konsultuojanti gyd. alergologe J.Sivickienė konsultacijos metu nusprendžia, ar žmogaus bėrimų priežastis gali būti alerginis kontaktinis dermatitas. Po to parenka reikalingą alergenų lopo rinkinį. 

Testo atlikimo metu ant nugaros yra klijuojami lapeliai su į rinkinį įeinančiais mažos koncentracijos alergenais, jie laikomi 48 val. Po to nuimama ir vertinama uždegiminės reakcijos stiprumas po 2, 3 ir 4 parų. Vėlyvosioms reakcijoms atpažinti vertintinama ir po 7 dienų

Tuo atveju, jei nustatoma alerginė reakcija tirtai medžiagai, gydytojas gali tvirtinti alerginio kontaktinio dermatito diagnozę. Paprastai gydytoja supažindina su nustatytu alergenu ir paaiškina, kaip jo išvengti ir užkirsti kelią tolimesniems bėrimų paūmėjimams. Jei pašalinama priežastis (alergenas), bėrimas gali ir negydomas praeiti savaime per 2-4 savaites.

Alerginiai odos lopo testai  atliekami SG KLINIKOJE Klaipėdoje, H. Manto g. 6A,

Dėl išsamesnės informacijos kreiptis tel.: +370 615 45 644